افتتاح بازارچه مرزی تخت عدالت هیرمند با حضور وزیر کشور/ ارائه تسهيلات گمركى براى بهبود معيشت زندگى مرزنشينان توسط دولتبازارچه مرزی تخت عدالت در شهر دوست محمد شهرستان هیرمند، با حضور وزیر کشور به بهره برداری رسید.


رحمانی فضلی در هیرمند؛

بازارچه مرزی تخت عدالت در شهر دوست محمد شهرستان هیرمند، با حضور وزیر کشور به بهره برداری رسید.

  عبد الرضا رحمانی فضلی وزير كشور امروز يكشنبه ١٧ تيرماه در جريان سفر به منطقه سیستان و در حاشيه بازديد از بازارچه تخت عدالت شهرستان هيرمند در جمع خبرنگاران اظهارداشت: امروز توفیق شد با مسئولین مختلف دستگاه های اجرایي در استان در خدمت مردم خوب سیستان باشيم، مجموعه بازدیدهایی از طرح های استان از جمله طرح بزرگ آبرسانی به ٤٦ هزار هكتار از اراضى کشاورزی انجام شد.

وی افزود: اكنون در منطقه گمرک تخت عدالت هستیم که این منطقه با توجه به مصوبه اخیر دولت برای سهولت در امر واردات و صادرات و تجارت مرز نشینان دستور العملی صادر شده که هر خانواده ای که در شعاع ۳۰ الی ۵۰ کیلومتری مرز هستند بتوانند از تسهیلات این مصوبه استفاده کنند و امیدواریم در معیشت زندگی ساکنان این منطقه تأثیر مثبتی بگذارد.

وزیر کشور ادامه داد: مسئولین مخابرات و گمرک تلاش خوبی برای راه اندازی این گمرک داشتند و البته طرح بزرگتر از این است و در حال حاضر آماده بوده و لازم است با مساعدت هاي لازم بتوانند بقیه منطقه را زیر بار این طرح بیاورند.

رحمانی فضلی خاطر نشان کرد: طرح های دیگری دستگاه های اجرایي با خود آورده اند که در گذشته و در جلسه اي در تهران به تصویب رسیده و در جلسه عصر امروز اقتصاد مقاومتی به نوبت اجرای آنها را در دستور کار قرار خواهیم داد.
 

 گمرک و بازارچه تخت عدالت در شهرستان هیرمند واقع در شمال استان سیستان و بلوچستان و همسایگی ولایات نیمروز و فراه افغانستان قرار دارد.
 

مطالب مشابه