بررسی راه کارهای مدیریت هزینه ها در جلسه مدیران ارشد بیمارستان نیازمندی ها

 

گالری عکس

به گزارش روابط عمومی بیمارستان نیازمندی ها، شورای مدیریت اجرایی بیمارستان نیازمندی ها روز چهارشنبه  سوم آبان ۱۳۹۶ با حضور دکتر سید حسین صدرالسادات، رییس بیمارستان  و دکتر قاسم فخرایی، مدیر گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

 دکتر مهدی صنعتکار، قائم مقام ریاست و معاون درمان بیمارستان در مورد نیازمندی ها مالی بیمارستان گفت: خوشیختانه در حال حاضر نیازمندی ها مالی بیمارستان مثبت است و به علت توسعه فضاهای درمانی و افزایش ۱۵ درصدی تعداد جراحی ها نسبت به سال قبل افزایش هم داشته است ولی اگر عدم پرداخت مطالبات توسط شرکت های بیمه ادامه یابد قطعا در آینده دچار مشکل خواهیم شد.

 وی در ادامه گزارشی از میزان کنسل شدن اعمال جراحی در ماه گذشته به تفکیک اتاق های عمل و علت آنها را ارائه کرد و گفت: کمبود وقت و عوارض بیهوشی بیشترین دلیل کنسل شدن جراحی ها هستند که با مدیریت تعداد جراحی ها توسط پزشکان ، شروع به کار به موقع اتاق های عمل و بررسی دقیق تر بیماران در درمانگاه مشاوره قبل از عمل می توان این آمار را کاهش داد.

قائم مقام بیمارستان نیازمندی ها توضیحاتی در مورد میزان و نحوه پرداخت حقوق و کارانه به دستیاران سال های مختلف نیز ارائه کرد.

دکتر صدر السادات با اشاره به سخنان ریاست دانشگاه در جلسه تودیع و معارفه معاون درمان دانشگاه اظهار داشت: در حال حاضر بزرگترین دغدغه همه ما پرداخت مطالبات کارکنان و پزشکان است.

رییس بیمارستان نیازمندی ها با بیان این که طبق آمار ارائه شده از ابتدای اجرای طرح تحول سلامت ۲۴ هزار تخت بیمارستانی اضافه شده است، اظهار داشت: این درحالی است که نیروی انسانی به تناسب این افزایش تخت تامین نشده و در واقع فشار کار بر کارکنان افزایش یافته است.

دکتر صدر السادات تصریح کرد چگونه از کارمند، پزشک یا پرستاری که ۱۰ ماه کارانه اش پرداخت نشده انتظار گشاده رویی با بیماران را می توان داشت؟ و از این بابت باید قدردان کادر پزشکی باشیم.

وی همچنین در مورد تامین بودجه پروژه توسعه مرکز آکادمیک نیز توضیحاتی داد و گفت: در شروع تامین بودجه پروژه بر مبنای درآمد بیمارستان بود که مشکلاتی را ایجاد می کرد خوشبختانه از زمستان سال گذشته هزینه ساخت پروژه کاملا از بیمارستان جدا شد و با اخذ وام صد میلیارد تومانی بانک ملت که مرحله اول آن پرداخت شده و درحال دریافت مرحله دوم آن هستیم در حال حاضر فشاری بابت پروزه بر بیمارستان نیست و انشاء الله بعدا هم اقساط آن از محل درآمد بیمارستان جدید پرداخت خواهد شد.

در این جلسه قائم مقام ریاست، روسای بخش های آموزشی بیمارستان،مدیر، معاونین، مدیر پرستاری و رییس امور مالی حضور داشتند و مطالبی چون گزارش وضعیت مالی بیمارستان توسط مدیر امور مالی بیمارستان، تاکید بر اولویت آموزش و رعایت نظم و اخلاق حرفه ای در آموزش دستیاری، لزوم پیگیری مطالبات از بیمه ها، مدیریت پذیرش و بستری بیماران غیر ایرانی و نیاز به مترجم برای آنان، تشکیل کانون خیرین بیمارستانی برای جذب و هدایت صحیح کمک های خیرین، هیئت امنایی شدن اداره بیمارستان ها، مشکل تامین نیروی تخصصی برای جراحی های اربیت و ست های جراحی اربیت، توجه به نگهداری وسایل و تجهیزات جراحی ، آموزش به کارکنان جدیدالورود و تکرار آموزش آن ها و تاکید بر حضور به موقع دستیاران در درمانگاه ها و اتاق های عمل را مطرح کردند.

خبر و عکس: امیدوار

گالری عکس

به گزارش روابط عمومی بیمارستان نیازمندی ها، –      

در جلسه مدیران ارشد بیمارستان نیازمندی ها رئیس بیمارستان با اساتید گروه  اهمیت ارائه خدمات به بیماران بصورت سرپایی بررسی شد.

 

جلسه هم اندیشی رئیس بیمارستان  با اساتید گروه زنان در روز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۷ در دفتر ریاست برگزار شد. در این جلسه،  در راستای مدیریت هزینه ها و صرفه جویی در منابع، بدون کوچکترین آسیبی به بیمار بحث و تبادل نظر شد و لزوم درمان بیماران در چارچوب دستورالعملهای وزارت بهداشت، معاونت درمان، استفاده بیشتر از خدمات سرپایی و جراحی زیر ۶ ساعت و خدمات پاراکلینیکی بصورت سرپایی تصمیماتی اتخاذ شد.

در انتهای کمیته، درخصوص لزوم توجه به اعتباربخشی جامع بیمارستانی با رعایت استانداردهای مربوط به حقوق گیرنده خدمت مثل رضایت آگاهانه، حفظ حریم بیمار، لزوم اهمیت ایمنی بیمارو بهداشت دست بحث و تبادل نظر شد.

این جلسه با حضور  و سایر اساتید به پایان رسید.خبر و عکس: امیدوار

 

مطالب مشابه